Wymiana płyt głównych w laptopach i komputach stacjonarnych

Sercem każdego komputera stacjonarnego i laptopa jest płyta główna. Ma ona postać zielonej płytki drukowanej, w której występują układy scalone, mostki, a także obwody. Do płyty głównej zainstalowany jest procesor komputera, pamięci RAM, jak również znajdują się na niej gniazda do podłączenia dysków twardych i pozostałych peryferiów. Płyta główna integruje pracę wszystkich elementów komputera, zapewniając szybką komunikację i wymianę danych. To od jej sprawności zależy szybka i niezawodna praca urządzenia. Z uwagi na precyzyjną budowę i dużą ilość obsługiwanej elektroniki, płyta główna jest wrażliwa na uszkodzenia i przepięcia elektryczne.

Zadzwoń: 535 039 935

Wymiana płyty głównej

Wymiana płyty głównej w laptopie

Płyta główna w laptopie jest bardziej podatna na uszkodzenia, z uwagi na większe ryzyko występowania uszkodzeń mechanicznych. Częsta praca z laptopem w terenie oznacza jego częste transportowanie i uruchamianie w warunkach zapylenia i podwyższonej wilgotności. Nie pozostaje to bez znaczenia dla stanu płyty głównej. Uszkodzone obwody układów scalonych, mogą prowadzić do niewłaściwego działania laptopa. Część funkcji komputera może być niedostępna lub komputer w ogóle nie będzie się włączał. Zalecanym sposobem naprawy jest wymiana płyty głównej przez profesjonalny serwis komputerowy.

Wymiana płyty głównej w komputerze stacjonarnym

Płyty główne w komputerach stacjonarnych również są narażone na uszkodzenia. Ich charakter jest jednak nieco inny. Awarie najczęściej wywołane są przepięciami w instalacji elektrycznej, jak również powodem może być zbyt wysoka temperatura wewnątrz komputera. Tu również jedną z metod usunięcia usterki jest wymiana starej płyty głównej na nową i sprawną. Nasz serwis komputerowy przeprowadza fachowe wymiany płyt głównych w laptopach i komputerach stacjonarnych wszystkich marek. Gwarantujemy dopasowanie odpowiedniego modelu płyty głównej do komputera oraz pełną sprawność urządzeń po wykonanej naprawie. Atrakcyjne ceny i szybkie terminy realizacji to atuty, które wyróżniają nasz serwis od konkurencji. Zapraszamy do korzystania z naszych usług w każdym przypadku, kiedy Państwa komputer nie działa jak należy.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Kontakt